
Hladno stiskano 100% bučno olje
Lastna semena in stiskanje.
S postopkom hladnega stiskanega olja, ne pride do nobene obdelave semena. Olje iztisnemo iz celih semen, brez mletja, segrevanja in praženja s tem ohranimo hranilne snovi v olju. Olje je nekoliko svetlejše (izredno zanimive rdeče-zelene) barve in zelo nežnega vonja in okusa, ki je skoraj enak okusu surovega bučnega semena.
Uporabljamo ga predvsem v kulinariki, ne smemo pa pozabiti na njegove zdravilne učinkovine in prav tako na uporabnost v kozmetiki. Količina: 100ml, 250 ml, 500 ml, 750 ml
Bučno olje
Bučno olje vsebuje ogromno zdravju koristnih snovi, ki med drugim zavirajo izpadanje las, krepijo zdravje srca in lajšajo simptome, ki spremljajo menopavzo. Priporočamo uživanje v obliki solatnega preliva, saj kuhanje oz. segrevanje uniči njegove ključne zdravilne sestavine. Bučno olje vsebuje veliko nenasičenih maščobnih kislin in vitamina E, kar so pomembni dejavniki pri preprečevanju bolezni srca in ožilja. Vsebuje zelo veliko linolenske kisline, ene izmed esencialnih nenasičenih kislin, ki je za naš organizem zelo pomembna, vendar je telo ne more ustvariti samo.
Bučno olje in koristi:
- Podpira zdravje prostate (vsebujejo ogromno cinka).
- Zmanjšuje vnetje organizma.
- Blaži simptome (post-)menopavze (Ker vsebuje ogromno naravnih fitoestrogenov).
- Boljši spanec in manj anksioznosti (Bučna semena so odličen vir triptofana, esencialne aminokisline, ki jo telo pretvori v serotonin in nato v melatonin - »spalni hormon«.
- Proti moški plešavosti (Cink v tem olju uravnava hormonsko ravnovesje pri moških in spodbuja rast las namesto njihovega izpadanja.)
- Bučno olje krepi zdravje srca (Protivnetne lastnosti tega olja in fitoestrogeni v njem krepijo srce in zvišujejo raven dobrega holesterola v krvi).
- Izboljša delovanje mehurja pri moških.
- Lajša prebavne motnje (pomaga pri sindromu razdražljivega črevesja.
- Zdravljenje diabetesa (hranilne snovi v bučnem olju pospešujejo regeneracijo poškodovanih celic trebušne slinavke in spodbujajo izločanje inzulina pri pacientih z diabetesom.
- Spolna sla (Cink , ki ga vsebuje bučno olje) je mineral, ki povečuje nivo testosterona.
- Mladostnejši videz (Maščobne kisline v bučnem olju pomirjajo rdečico na koži, hidrirajo in ohranjajo njeno čvrstost. Vitamina A in E v bučnem olju zmanjšujeta znake staranja, izboljšujeta ten in pomagata pri ekcemih, luskavici, aknah in suhi koži.
- Gostejši in bujnejši lasje (Bučno olje vsebuje obilico vitaminov A, E in K, maščobnih kislin in mineralov, ki so nujni za krepkejše in bujnejše lase. Naj dodamo, da omenjene snovi v bučnem olju pospešujejo tudi rast las. Če imate težave z lasiščem, vanj vtrite malo bučnega olja!)

100% bučna semena
Bučna semena niso le izjemno okusna, vsebujejo tudi veliko dragocenih nenasičenih maščobnih kislin, antioksidantov, vitaminov (E) , mineralov in drugih fitohtanil ter beljakovin (pest semen – vsebuje 10 g). Vsebujejo pa tudi široko paleto snovi, ki so pomembne pri preprečevanju bolezni srca in ožilja.
Ne glede na to, ali kot prigrizki ali kot posebna sestavina za solate, kosmiče, sladice ali juhe, nepražena bučna semena so vedno edinstven užitek.
Naj jih naštejemo le nekaj: Mangan, triptofan, rastlinski steroli (fitosteroli), fosfor, baker, železo ter cink in magnezij. Prav tako pa v njih najdemo fenolne spojine. Fenolne spojine so znane po svojem antimikrobnem (zavirajo rast bakterij) in antivirusnem delovanju.
Surova, nepražena Neto količina: 100 g, 200 g, 300 g
Količina in cena - poglej izdelek v trgovini 👈 klikni
Zdravstvene koristi uživanja bučnih semen

100% bučna moka
Bučnim semenom s postopkom hladnega stiskanja izločimo maščobo in s tem ohranimo hranilne snovi.
Moka je bogata z magnezijem in fosforjem, beljakovinami, minerali, vitamini iz skupine B ter prehranskimi vlakninami. Bogata vsebnost fosforja ob uživanju vpliva na boljše delovanje možganov in živčnega sistema. Vitamin E in A, ki ju vsebuje, pa preprečujeta vnetja v telesu. Vsebnost mineralov in elementov v sledovih, zlasti magnezija, kalija, mangana, bakra in cinka.
100% bučna moka razmaščena, fino mleta Količina in cena - poglej izdelek v trgovini 👈 klikniBučna moka
UPORABA: Lahko se uporablja v kombinaciji s kosmiči, za smoothie, peki peciva, keksov, kvašeno in biskvitno testo, kruha in slanih pekovskih izdelkov, celo pri testu za pico ter paniranju. Moko, ki jo uporabljate, nadomestite s 15-20% bučne moke, pri nekaterih receptih tudi do 100%.
- 100 % naravne sestavine, brez dodatkov
- Vsebuje zdrave maščobne kisline
- Visok delež vitaminov in mineralov
- Visok delež beljakovin
- BREZ GLUTENA
- Primerna za diabetike, vegane in vegetarijance • Ima nizek glikemični indeks
- Nizka vsebnost ogljikovih hidratov
Pripravite si pesto iz bučnih semen in olja grozdnih pešk:
Pesto iz bučnih semen, olja grozdnih pešk, in česna lahko uporabimo na številne različne načine. S pestom lahko obogatite solate, sendviče, testenine ali dušeno zelenjavo.
Sestavine:- 2 skodelici nesoljenih in neoluščenih bučnih semen
- 6 jedilnih žlic olja grozdnih pešk
- 1 jedilna žlica hladno stiskanega bučnega olja
- Sol in poper po okusu
- 1/4 skodelice vode
- 2 jedilni žlici limoninega soka
- 3 stroki česna
Priprava: Pečico ogrejte na 180 °C. Bučna semena potresite z dvema jedilnima žlicama olja grozdnih pešk ter jih solite, nato potresite po pekaču. Pecite jih od 10 do 15 minut, nato pa jih vzemite iz pečice in dobro ohladite. V mešalnik stresite bučna semena, limonin sok, česen in preostale štiri jedilne žlice olja grozdnih pešk. Mešajte toliko časa, dokler ne nastane groba pasta, ki ji dodate le še sol in poper po okusu. Lahko poskusite dodati še kakšno žlico hladno stiskanega bučnega olje.
(vir: povzeto po spletnih straneh)